المنت میله ای

خرید المنت میله ای

المنت میله ای، از بهترین آلیاژ و سیم کروم نیکل و عایق بندی با دی اکسید سیلسیوم  تشکیل شده است. همچنین در طی مراحل تولیدی لایه از این عنصر سطح آن را میپوشاند و مانع از اکسید شدن این المینت میشود. این نوع المینت، در سایزهایی با قطر 6 میلی متر الی 20 میلی متر  و با طول هایی در حدود 20 سانتی متر الی 20 سانتی متر، با درجه حرارتی 24 الی 1400 و حتی تا حدود 1800 درجه سانتی گراد طراحی و تولید میگردد.

برای انتقال گرما از المنیت لازم است بدانید، هر چقدر سیم از داخل لوله کمترباشد حرارت تولید شده بیشتر خواهد بود و همچنین هر چقدر طول سیم بیشتر باشد حرارت کمتری ایجاد خواهد شد.

المنت میله ای، نسبت به دیگر المنت های های موجود در صنعت المنت سازی پر مصرف ترین به شمار میرود. این نوع المنت، به وسیله گرمایی که از خودش تولید میکند، میتوان برای گرم کردن مایعات، هوا و همچنین سطوح مختلف استفاده کرد.

المنت های میله ای، به عنوان المنت های یونیور سال در صنعت به کار میرود. المنت های میله ای از نظر قطر در سایزهای مختلف و به صورت صاف یا شاخه ای تولید میشوند که با توجه به نوع استفاده سایز المنت های میله ای انتخاب میشود.

این نکنته را بدانید که المنت های میله ای پرده دار مناسب ترین نوع المنت ها برای مصارف گرمایشی  هستند.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46

جنس المینت میله ای چیست؟

جنس المینت میله ای، از جنس استیل و حتی در برخی موارد دیده شده از جنس مس و آلومینیوم ساخته میشوند. یک نکته جالب بدانید، که این المینت ها اغلب به صورت سفارشی تولید و در اشکال گوناگون ساخته میشوند. برای درک بهتر یک مثال میزنیم مانند، اشکال گرد مثلثی پرس شده و به ترکیب آن ها اشاره کرد.

کاربرد المینت میله ای

این المنت ها در کارهای بسیار مختلف معمولا در تمام صنایع  مختلف مصرف میشوند. یکی از کارهای المنت میله ای که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، یخ زدایی و جلوگیری از تراکم ها ی بسیار بالا است. موارد مصرف  این المنت، بیشتر در بخاری برقی و آبگرمکن های برقی، سمار برقی و اتو بخار است.  

یکی دیگر از مصارف المنت میله ای، در المنت های استخر است. این المنت ها در استخر مورد استقبال زیادی از مخاطبین قرار گرفته است. مهم ترین کار المنت استخری گرم کردن به روش های مختلف محسوب میشود. یک نکته جالب بدانید که، در کل المنت های میله ای سیمی هستند که خاصیت داغ شوندگی نیز دارند.

انواع المنت های میله ای

ما با همراه باشید تا در ادامه مطلب انواع المنیت ها ی میله ای  را برای شما توضیح میدهیم تا با آن ها به آشنایی کامل برسید.

  • المینت های فین دار رادیاتی

از المینت های فین دار رادیاتی، میتوان در بخاری های برقی سوله ها، شرکت ها، کارخانه ها برای ایجاد حرارت و گرم کردن محیط و … اشاره کرد.

  • المینت های کباب پز

این نوع المینت ها در آشپزخانه ها، رستوران ها و حتی کشتی ها مورد استفاده قرار میگیرد.

  • المنت های پره دار

المنت های پره دار، در فضاهای کارگاهی و از طریق فن و با پرتاپ باد گرم برای گرم کردن محوطه و متعادل کردن دمای محیط کارگاه استفاده میشود.  در بیشتر پروژه ها ی صنعتی ایجاد حرارت برای بخش های مختلف و حتی تغییرات شیمایی در حین مراحل تولید ضروری است.

امروزه با بکارگیری المنت های پره دار در خط  تولید صنایع مختلف افزایش درجه حرارت گازها امکان پذیر شده است. البته علاوه بر زیادشدن حرارت گازها برای خشک کردن، حرارت دهی، آنیلنگ، رطوبت دهی مواد شیمایی، پیش گرمکن ها، نانو تکنولوژی و … کاربردهایی بسیار مفید و منحصر به فرد دارد.

المنت میله ای ضدآب و ضد اسید

این نوع المنت ها، با روکش آلومینیوم یا مس تولید میشوند و با تحمل دمای بالای 400 درجه در صنایع گوناگون کاربرد دارند.  

انواع ترموکوپل

ترموکوپل ها یکی از پرکاربردترین سنسورهایی محسوب میشوند و همچنین در بیشتر کارهای صنعتی و آزمایشگاهی برای اندازه گیری دما مورد استفاده قرار میگیرد. ترموکوپل ها متدوال ترین تجهیز جهت اندازه گیری های الکتریکی دما در صنعت هستند.

با توجه به نوع فلزاتی که مورد استفاده قرار میگیرد، ترموکوپل ها را به دسته های مختلف تقسیم میکنند. جالب است این نکنته را بدانید که از نظر اسمی، تایپ j  و تایپ k هر دو میتوانند 1200- 200 درجه سانتی گراد را اندازه گیری کند.

پایان

در مطالب بالا ابتدا از المینت میله ای را تعریف کردیم و از فواید و کاربرد های آن برای شما گفتیم و در آخر گذر کوتاهی به انواع  ترموکوپل ها زدیم. یک نکته که به شما پیشنهاد میکنیم این است که برای خرید هر نوع المینت به وب سایت گروه تکنو المنت صنعت مراجعه کنید. از شما عزیزان سپاس گزاریم که تا آخر این مبحث ما را همراهی کردید. امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشد و بهره کافی را گرفته باشید. سر زدن به وب سایتی که گفتم را فراموش نکنید.

قیمت المنت میله ای

برای دریافت قیمت المنت فلنج دار با ما در گروه تکنو المنت صنعت از طریق راه های ارتباطی قرار داده شده در ارتباط باشید.

شماره ها ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، میدان امام خمینی، لاله زار جنوبی، پاساژ ادیسون، طبقه اول، پلاک 46